Arjanti Tenisçi David Nalbandian Kimdie Başarıları Nelerdir

Arjanti Tenisçi David Nalbandian Kimdie Başarıları Nelerdir

Arjanti Tenisçi David Nalbandian Kimdie Başarıları Nelerdir

David Nalbandian, Arjantinli bir eski tenis oyuncusudur. 1982 yılında doğmuş ve kariyeri boyunca birçok büyük başarıya imza atmıştır. Nalbandian, 2001 yılında profesyonel tenis kariyerine başlamıştır. Kariyeri boyunca, ATP Tour’da 11 tekler ve 3 çiftler şampiyonluğu kazanmıştır. Ayrıca, Grand Slam turnuvalarında da başarılı olmuştur. 2002 ve 2006 yıllarında Wimbledon’da final oynamış, 2003 yılında Fransa Açık’ta yarı finale çıkmıştır. Ayrıca, 2002 yılında ABD Açık’ta yarı finale yükselmiştir. kingroyal

Başarılı İsim Birçok Başarıya Yelken Açtı

Nalbandian, Masters Series turnuvalarında da başarılı olmuştur. Dört Masters Series şampiyonluğu kazanmıştır ve Masters Kupası’nda final oynamıştır. Ayrıca, Arjantin Milli Takımı’nın 2008 Davis Kupası şampiyonluğuna da önemli katkıda bulunmuştur.

Nalbandian’ın kariyeri sakatlıklarla da etkilenmiştir. Birkaç kez ciddi yaralanmalar yaşamış ve oynayamadığı dönemlerde dünya sıralamasında gerilemiştir. Nalbandian Arjantinli tenis oyuncuları arasında önemli bir yere sahip ve ülkesinde bir idol olarak görülmektedir. Başarıları onu Arjantin tenisi için önemli bir isim haline getirmiştir.

Nalbandian’ın kariyeri, yaralanmalar sebebiyle de etkilendi. 2005 ve 2006 yıllarında ciddi yaralanmalar yaşadı ve uzun süre sahalardan uzak kaldı. Sonrasında ise performansı eskisi kadar yüksek olmayan Nalbandian, 2013 yılında tenis kariyerine noktayı koydu. Nalbandian, genellikle sahadaki teknik becerileri, hızlı oyunu ve yüksek seviyede hazırlıklı olması ile bilinir. Ayrıca Ivan Lendl gibi birçok tenis efsanesinin yetişmesinde etkili olduğu kabul edilir.

Spor