Buz Hokeyi Maçları Dünyada Büyük İlgi Uyandırıyor

Buz Hokeyi Maçları Dünyada Büyük İlgi Uyandırıyor

Buz Hokeyi Maçları Dünyada Büyük İlgi Uyandırıyor

Dünya genelinde bilinen ve popüler olan sporlar arasında buz hokeyi de yer alıyor. Son dönemlerde bu sporu olan ilginin artması nedeniyle buz hokeyi maçları dünyada büyük ilgi uyandırıyor ve dikkatleri çekiyor. Dünya genelinde takip edilen sporlar arasında yer alan buz hokeyi, bu spor için üretilmiş özel bir sopa ve kavisli özel top ile buz üzerinde oynanıyor. Aşırı hızlı ve tempolu bir spor olan buz hokeyi aynı zamanda farklı yaş gruplarında da oynanıyor. İki takım arasında karşılıklı olarak oynanan bu sporda oyuncular gol atmak için birbirlerine karşı mücadele veriyor. Ülkemizde de buz hokeyi sporuna ait pistler gün geçtikçe daha popüler oluyor ve sayıları artıyor.

Heyecanın ve aksiyonun hiç dinmediği bu sporda sürekli bir hareketlilik olması nedeniyle seyirciler de bu sporu izlerken oldukça keyif alıyor ve eğleniyor. Profesyonel olarak yapay pistlerde oynanan bu oyun amatörler tarafından kış aylarında donan göllerde de oynanıyor. Oynaması diğer sporlara göre zor olan buz hokeyini izlemesi birçok kişi için daha kolay. Tabii ki bu durum insanların buz hokeyi oynamaktan vazgeçmesini ya da oynamayı bırakmasını gerektirmiyor. Bu sporu yapabilecek hangi yaş grubunda olursanız olun kendi yetenekleriniz dahilinde birçok farklı seviyede bu oyunu oynayabilirsiniz. Üstelik bu sporu yaparken aşırı zevk alacağınızdan ve eğleneceğinizden emin olabilirsiniz. Joybet ile buz hokeyi ile ilgili birçok detay bilgiye ulaşabilirsiniz.

Buz Hokeyi Gayet Hızlı Tempolu Bir Oyun

Buz hokeyi gayet hızlı tempolu bir oyun olarak ön plana çıkıyor. Bu oyunu oynayan katılımcıların her zaman hareket halinde olması gerekiyor. Temponun ve hızın hiçbir şekilde düşmediği bu oyunda son ana kadar oyun içinde yer almanın getirdiği bir işleyiş mümkün. 60 dakika süren buz hokeyi 20 dakikalık 3 periyottan oynanıyor. Sahada mücadele veren her takım buz üzerinde 6 oyuncu ile bunu gerçekleştiriyor. Drop pass ile başlayan oyun sırasında her iki takımın oyuncuları pakı birbirine geçirmek için topu buzdan aşağı ittirmeye çalışıyor.

Kazanmak için gol atmanın gerektiği bu oyunda oyuncular gol atmayı başarmak için farklı savunma bölgelerinden geçer. Böylece maç sürekli 2 kale arasında gidip gelir ve maç sonunda daha fazla gol atan mücadeleyi kazanır. Temasın çok fazla olduğu bu oyunda oyuncular kendilerini korumak amacıyla kask, kaleci maskesi ve omuz pedi gibi farklı koruyucu giysiler kullanır. Bu sayede oyuncuların darbelere karşı kendilerini korumaları sağlanır. Buz hokeyi oynanırken oyun durduğu zaman sürede durur. Eğer maç sonunda beraberlik olursa uzatma devreleri ya da penaltılar ile kazanan belirlenir.

Buz Hokeyi İzlemesi En Zevkli Spor Dalları Arasında

Buz hokeyi oynarken farklı yaş gruplarını bir arada görebilirsiniz. Birçok farklı sosyal sınıftan kişiler bir araya getirerek oluşturdukları takımlar ile mücadele verirler. Bireysel yetenekler kadar takım oyununun da önemli olduğu bu sporda yoğun bir enerji harcaması görülür. Bu yüzden oyun içerisinde sınırsız değişiklik yapma hakkım bulunmaktadır. Oyun sonuna kadar mücadele vermek adına oyuncular zamanı ve enerjilerini iyi bir şekilde kullanmalıdır. Taktikler ve stratejiler ile bunu birleştirerek daha etkili bir oyun oynanabilir. Aynı zamanda sürekli devam eden ve çok hızlı bir temponun olduğu bu oyunda aksiyon içerisinde oyuncuların duygularına hakim olması ve sinirlenmemesi de gerekmektedir. Sonuç olarak buz hokeyi izlemesi en zevkli spor dalları arasında yer almaktadır. Genelde Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya gibi ülkelerde ağırlıklı olarak popüler olsa da dünyanın birçok yerinde bu oyunu seven kişileri bulmak mümkündür.

Spor