Chen, Dünya Şampi̇yonasi_Nda Yok

Chen, Dünya Şampi̇yonasi_Nda Yok

22 yaşındaki oldukça genç ve başarısından söz ettiren sporcu seneye yine harika bir başlangıç yapmış ve Pekin Olimpiyatları’nda bireysel kısa program kategorisinde altın madalyaya dünya rekoru kırarak uzanmıştı.

2018, 2019 ve 2021’de olmak üzere megapari giriş son üç Dünya Şampiyonası’nda da birinciliği elden bırakmayan Chen, talihsiz gelişen sakatlığı nedeniyle madalyasını korumak için yarışamayacak.

Konuyla ilgili vermiş olduğu açıklamada da “Dünya Şampiyonası’ndan çekilmek zorunda kaldığım için hayak kırıklığına uğradım.” diyen Nathan Chen, Pekin Olimpiyatları’ndan sonra bu yarışma için antrenman yaptığını anlatarak “Bu, uğraştığım ve devam eden bir sakatlıktı. Bu nedenle ilerleyen hafta antrenman yaparak ve yarışmaya katılarak daha büyük sakatlıkların riskini almak istemiyorum.” dedi.

ABD Artistik Patinaj Federasyonuise bu konuda gelişen yeni kararda Chen yerine ilk kez Dünya Şampiyonası’nda yarışacak Camden Pulkinen’in kadroda yer alacağını açıkladı.

Chen’in devam eden yarışmalardaki katılım durumu belirsizliğini korurken bu esnada 22 yaşındaki genç şampiyonun ise Yale Üniversitesi’ndeki eğitimine devam edeceği bildirildi.

21-27 Mart tarihlerinde Fransa’nın Montepellier kentinde düzenlenecek orlan müsabakada Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin teklifi ve Uluslararası Buz Pateni Birliği’nin kararıyla Rusya ve Belarus vatandaşı atletler yer alamayacak şeklinde açımlama yaptı.

Diğer yandan bir başka artistik buz pateni efsanesi Japon Yuzuru Hanyu’da bileğindeki sakatlığın Dünya Şampiyonası’na katılmasına engel olduğunu ifade etmişti.

Kış Olimpiyatları’nda serbest programda bileğini burkan Hanyu, kısa programda yere düşmesiyle sonuçlanan dörtlü axel denemesiyle izleyicilerin takdirini ve sevgisini kazanmış ve unutulmayacak anlardan birine imza atmıştı.

Spor