Fransa Vizesi

Fransa Vizesi

Fransa’ya seyahat etmek isteyen Bordo Pasaport sahibi tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının muhakkak suretle Fransa vizesi sahibi olmaları gerekir. Sanılanın aksine Fransa vizesi başvuru süreci doğru yönetildiği takdirde vize sahibi olmak zor değildir.

Fransa vizesi başvurusu gerçekleştirecek kişilerin en merak ettiği sorulardan biriside; Hangi kategoride başvuru yapmaları gerektiğidir. Ki bu vize başvurusunun başlangıcındaki en önemli sorudur. Özellikle kısa süreli seyahatleriniz için Fransa turist vizesi en uygun seçenekken, eğitim için öğrenci vizesi, çalışmak için çalışma vizesi gibi kategorilere bölünebilir.

Fransa Vize Başvurusu

Süreç öncelikle ilgili vize başvuru formunun doldurulmasıyla başlar. Formun içerisinde ziyaretçi adaylarını bekleyen birçok soru vardır. Şahsi bilgiler, aile bilgileri, seyahat tarihleri ve amacı gibi birçok soru sorulur. Tüm bu sorulara eksiksiz ve karşıdaki kişinin anlayabileceği basitlikte yanıt verilmelidir. Bunu bir bireyin incelediğini unutmayın.

Sonrasında ilgili evrakların hazırlanmasıyla ilgili süreç başlar. Bu evraklarda yer alan bilgilerle, başvuru formundaki bilgiler uyuşmalıdır. Özellikle maddi durumunuzu kanıtlayacak belgeler özenle sunulmalı ve gidip, geri döneceğiniz bu şekilde kanıtlanmalıdır.

Ardından biyometrik işlemler tamamlanarak vize başvuru süreci sonlanmış olur. Geriye kalan tek şey; Vize yanıtını beklemek olacaktır.

Fransa Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar ?

Aslında bu soruya kesin bir yanıt verebilmek mümkün değildir. Çünkü bu süre Fransa Konsolosluğuna ve şahsa bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Fakat Fransa turist vizesi başvurusunun sonuçlanması için ortalama süre 3-5 hafta arasında değişiklik gösterir.

Ne kadar erken başvuru yapılırsa o kadar avantajlı olacaktır. Yaz aylarında bu süre bir miktar uzayabilirken, kış aylarında vize başvurularının azalmasından dolayı süre çok daha kısalacaktır.

Fransa Vize Merkezi olarak nelere ihtiyacınız olduğunu ve Fransa Konsolosluğunun ne görmek istediğini biliyoruz. Başvurularınızı merkezimizle birlikte güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa Vize Merkezi, 10 yılı aşkın tecrübesi ve deneyimiyle Fransa vizesi başvurularınızı alanında uzman danışmanlarıyla birlikte gerçekleştirir. Fransa vizesi hakkında detaylı bilgi almak için: https://www.fransavizemerkezi.com/

Genel Kültür