Galaxy Unpacked takvimi sızdı: Note bitiyor mu?Samsung, iki gün önce gerçekleştirdiği 2021 yılının ikinci Galaxy Unpacked etkinliği ile A32, A52 ve…

Galaxy Unpacked takvimi sızdı: Note bitiyor mu?Samsung, iki gün önce gerçekleştirdiği 2021 yılının ikinci Galaxy Unpacked etkinliği ile A32, A52 ve…

Samsung, 2021 yılının başında düzenlediği ilk Galaxy Unpacked lansmanı ile S21 serisini tanıttı. Böylece Samsung, geçen seneye göre S serisini çok daha erken piyasaya çıktı. Bu yeni sızıntıyla birlikte, markanın sene içinde yapacağı tanıtım tarihleri ve modeller de açığa çıktı.

Sızdırılan takvimin en can alıcı kısmı ise Ağustos ayında gizli. Bu takvime göre Samsung, Ağustos ayında Galaxy S21 FE modelini tanıtacak. Marka normalde Ağustos ayında Note modellerini karşımıza çıkarıyor. Analist Evan Blass’a göre Samsung bu takvimle birlikte, Galaxy Note serisinde son düzlüğe girdi.

Evan Blass tarafından Twitter ve Voice platformunda paylaşılan bu takvimde, Note dışında farklı lansmanlarda yer aldı. Takvimde yer alan bu lansmanlardan ilki ise 14 Nisan tarihi PC Unpacked etkinliği. Buna göre Samsung 14 Nisan tarihinde  yeni Chromebook ve Windows’lu Galaxy Book bilgisayar modellerini tanıtacak. Bu sızdırılan tarihlere göre, Haziran ayında ise Galaxy A22 5G modeli karşımıza çıkacak.

Samsung’un Galaxy Note serisini uzun süredir iptal edeceği konuşuluyor. Ancak Android telefon üreticisi şimdiye kadar bu iddiaları kabul etmiş değil. Galaxy S21 Ultra modelinin S-Pen desteği ile gelmesi ise bu iddiaları güçlendirmişti. Şimdi ise sızdırılan takvimde Ağustos ayı için FE’nin yer alması ise Note serisinin sonuna geldiğimizi işaret ediyor.

Galaxy Note serisi sona mı eriyor?

Galaxy Note serisi, Galaxy S serisi ile birlikte markanın iki amiral gemisi model serilerinden biri. S-Pen desteğiyle akıllı telefon pazarında rakipsiz olan Note serisi, kendine has bir kullanıcı kitlesine sahip.

Samsung’un iki farklı amiral gemisine odaklanmak yerine S serisini ön plana çıkarmak istediği de konuşuluyor. Yine işlemci tedariğinde yaşanan sıkıntıların Galaxy Note 21’in iptal olmasına neden olduğu da iddialar arasında.

Sizce Ağustos ayında düzenlenecek Galaxy Unpacked 2021 lansmanında Note 21 modeli karşımıza çıkabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.