Instagram’ın çocuklara özel “Kids” paketi gelebilirGünümüz modern yaşam koşullarında dijital dünyanın hızla gelişmesi; TV, bilgisayar oyunları ve internetin…

Instagram’ın çocuklara özel “Kids” paketi gelebilirGünümüz modern yaşam koşullarında dijital dünyanın hızla gelişmesi; TV, bilgisayar oyunları ve internetin…

2017 yılında Facebook, 6-12 yaş arası çocuklar için sohbet platformu Messenger’ın “Kids” sürümünü duyurdu. Çocuk sağlığı savunucuları, bu platformu çocuklar için zararlı; olduğu için eleştirdi ve CEO Mark Zuckerberg‘i bu uygulamadan vazgeçmeye çağırdı.

Daha sonra 2019’da Messenger Kids’teki bir hata, çocukların yabancılarla gruplara katılmasına izin vererek binlerce çocuğu; tanımadığı kullanıcılarla sohbet grubuna dahil etti. Facebook, az sayıda kullanıcıyı etkilediğini söylediği bu hatayı kapattı.

Instagram Kids mi geliyor ?

Adam Mosseri, verdiği bir röportajda ” Instagram’ın mevcut politikası, 13 yaşın altındaki çocukları platformdan uzaklaştırıyor. Ancak çözümün bir parçası, gençler veya çocuklar için ebeveynlerin şeffaflığa veya kontrole sahip olduğu bir Instagram sürümü oluşturmaktır” dedi.

Facebook sözcüsü Joe Osborne, The Verge’e gönderdiği bir e-postada; “Çocuklar giderek artan bir şekilde ebeveynlerine; arkadaşlarını takip etmelerine yardımcı olacak uygulamalara katılıp katılamayacaklarını soruyor” dedi. “Şu anda ebeveynler için pek fazla seçenek yok. Bu nedenle, Messenger Kids‘te yaptığımız gibi; ebeveynler tarafından yönetilen, çocuklara uygun ek ürünler geliştirmek için çalışıyoruz. Çocukların arkadaşlarına ayak uydurmasına; yeni hobileri ve ilgi alanlarını keşfetmesine ve daha fazlasını keşfetmesine yardımcı olmak için Instagram’a ebeveyn kontrollü bir deneyim getirmeyi araştırıyoruz.” dedi.

Kaynak: hermakale.com

Teknoloji