Jabeur, Wimbledon’da 4

Jabeur, Wimbledon’da 4

Jabeur, Wimbledon’da 4. Tura Çıktı

Sezonun üçüncü Grand Slam Tenis Turnuvası olarak gerçekleştirilmekte olan Wimbledon’da kadınlar içerisinde 3 numaraya sahip olan seribaşı Tunuslu Ons Jabeur ve 12 numaraya sahip olmakta olan seribaşı Letonyalı Jelena Ostapenko ile erkekler içerisinde ise 23 numaralı seribaşı ABD’li Frances Tiafoe dördüncü tura yükselmiş oldular.

İngiltere’nin başkenti Londra şehrinde düzenlenmekte olan çim kort turnuvasının 5. gün ve günün sabah seansı, tek erkekler ve tek kadınlar olması üzerine 3.tur maçlarına devam edilmiş oldu.

Günün öne çıkan maçı içerisindeyse Wimbledon’da kadınların 3 numaralı seribaşı Tunuslu Ons Jabeur, Fransız rakibi Diane Parry’u 6-2, 6-3’lük setlerle 2-0 yenerek 4. tura çıktı.

Erkeklerde 23 numaralı seribaşı Frances Tiafoe, Alexander Bublik’i 3-6, 7-6, 7-6, 6-4’lük dört set sonunda 3-1 yenerek Wimbledon’da ilk kez son 16’ya kaldı. Bu set sayılarına ise canlı bahis siteleri içerisinde de yer verildi.

Kadınlarda 12 numaraya sahip olan seribaşı konumundaki Letonyalı Jelena Ostapenko ise Romanyalı Irina-Camelia Begu’yu 3-6, 6-1, 6-1’lik setler dahilinde 2-1 yenerek 4. tura çıktı.

Wimbledon’da erkeklerin 1 numaralı olarak yerini almakta olan seribaşı ve son 3 organizasyonun da şampiyonu olan Sırp kökene sahip tenis oyuncusu Novak Djokovic ise yine aynı ülkeden dünya 25 numarası olarak yerini almış olan Miomir Kecmanovic ile bugün karşı karşıya gelecek.

Spor