Kadınların Tercih Ettiği Sporlar

Kadınların Tercih Ettiği Sporlar

Kadınların Tercih Ettiği Sporlar

Kadınlar erkeklere göre çok daha hassas bir yapıya sahip olmasından dolayı daha ağır sporların aksine bu tercih edilmelidir. Jimnastik, buz pateni, pilates gibi spor alanları kadınların daha başarılı olduğu sporlar arasında yer almaktadır. Bu konuda Burak Kulaksız ile https://www.instagram.com/mizgat/ irtibata geçerek bilgi almak mümkündür. Hem kadınlar hem erkekler hem de çocuklar için spor çok önemli bir aktivite olurken çocukluktan bu döneme başlayarak hayatın her döneminde spora önem vermek gerekmektedir.

  • Kondisyonu arttırır
  • Kanserden korur
  • Kan basıncını düzenler
  • Stres ya da depresyon seviyesini ciddi düzeyde azaltır
  • Çok daha zinde olmayı sağlar
  • Kemik yoğunluğu artar
  • Hem esneklik hem de dayanıklılık kazanılır
  • Spor sayesinde adele kuvvetini arttırmak mümkündür.

Hangi Yaşlarda Spor Yapılmalı

Spor küçük yaşta başlanması gereken aktiviteler arasında yer almaktadır. Hem alışkanlık hem de vücudu spora alıştırmak adına bu çok fazla önem taşımaktadır. 7 ve 10 yaş arasındaki çocuklar takım sporlarına odaklanabilir. 65 yaş üzerindeki kişiler ise sadece yüzme ve yürüyüş yaparak spor hayatlarına devam edebilir. Son dönemlerde kadın ve spor aynı cümle içinde geçirildiğinde aklan gelen ilk spor dalı pilates olmaktadır. Germe ve kuvvetlendirme hareketlerini içerisinde barındıran pilates ağır ve sert hareketlerde bulundurmaz. Omurga, adeleler ve denge pilatesi tanımlayan 3 kelime olabilmektedir. Nefes alıp verme, doğru anda ciğerleri kullanabilme gibi püf noktaları bulunmaktadır.

Pilatesi Kimler Yapmalı

Nefes alıp verme, doğru anda ciğerleri kullanabilme gibi püf noktaları bulunmaktadır. Kuvvet ve esnekliğin artırılması için ideal bir spor olmaktadır. Kuvvet ve esnekliğin arttırılması için ideal spor olmaktadır Fakat daha önce hiç pilates ya da spor yapılmadıysa pilates ile spor hayatına başlamak çok fazla önerilmemektedir. Yüzme ise kadınlar tarafından sık tercih edilen spor alanları arasında yer almaktadır. Özellikle de omuzları geniş olan kadınlar bu sporda çok daha başarılı olmaktadır. Bir çok kişi için önerilen yüzme vücut yapısının gelişmesi kasların hacim kazanması için ideal olmaktadır. Kalp ve karaciğer rahatsızlıklarının engellenmesi için yüzme önerilmektedir. Aynı zamanda akciğerlerin doğru kullanılabilmesi için de yine bu spor dalı sıklıkla önerilmektedir. Burak Kulaksız ile irtibata geçerek spor ve daha fazlası için bilgi almak mümkündür.

Spor