Madrid Açık Tenis Turnuvası Başlıyor Heyecan Üst Seviyede

Madrid Açık Tenis Turnuvası Başlıyor Heyecan Üst Seviyede

Madrid Açık Tenis Turnuvası Başlıyor Heyecan Üst Seviyede

Madrid Açık Tenis Turnuvası, her yıl İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen bir tenis turnuvasıdır. İlk kez 2002 yılında düzenlenen turnuva, dünya çapında birçok ünlü tenis oyuncusunu ağırlamıştır. Madrid Açık, açık hava toprak kortlarının en iyi özelliklerine sahip bir turnuvadır. süperbet giriş

Turnuva, ATP Turu’nun en büyük olaylarından biri haline geldi ve dünya sıralamasında ilk 10 oyuncusuna ev sahipliği yapmaktadır. 2021 yılında, turnuva, COVID-19 pandemisi nedeniyle planlandığı gibi Mayıs ayında değil, 2021 sonbaharda düzenlendi.

Madrid Açık, ATP Turu’nun bir parçasıdır ve bu nedenle dünyanın dört bir yanından gelen en iyi tenis oyuncularını ağırlamaktadır. Turnuva, erkekler ve kadınlar için iki farklı oyun stili olan tekler ve çiftler için açık hava toprak kortlarında oynanır.

Madrid Açık, önde gelen tenis destinasyonlarından biri olarak kabul edilir ve her yıl binlerce taraftarı çeker. Bu turnuvanın atmosferi oldukça heyecan verici ve özellikle hareketli bir İspanyol kalabalığı ile doludur.

Madrid Açık, birçok ilginç olaya ve anıya sahne oldu. 2012 yılında, Arjantinli tenisçi Gabriela Sabatini, WTA efsanevi oyuncularının resmi karmasına seçildi. Ayrıca, 2019 yılında, dünya sıralamasında 237. olan ve bir eleme turu kazanmayı başaran Felix Auger-Aliassime, Madrid Açık’ta yarı final oynama başarısı gösterdi. 2017 yılında, Novak Djokovic ve Rafael Nadal arasında oynanan mücadele tarihte unutulmaz olaylar arasında yer almaktadır.

Spor