Milli Boksörlerimizden Gurur Gecesi

Milli Boksörlerimizden Gurur Gecesi

Milli Boksörlerimizden Gurur Gecesi

Trabzon’da düzenlenen Evrensel Boks Organizasyonu (UBO) Şampiyonası’nda Türk boksörler rakiplerini eledi. WBO Avrupa Şampiyonu milli boksör Fatih Keleş, Tanzanya rakibini yenerek UBO Dünya Şampiyonu oldu. UBO Avrupa şampiyonu Dilara Yücel, Tanzanya rakibi Grace Mwakamele’yi mağlup ederek dünya şampiyonu oldu. Kerem Özmen ve Mustafa Çolak, kariyerlerinin ilk profesyonel yarışını kazanarak profesyonel seviyeye yükseldi.

Evrensel Boks Organizasyonu (UBO) ve Türkiye Profesyonel Boks Federasyonu, Trabzon’da bir boks gecesine ev sahipliği yaptı. Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonu’nun düzenlediği özel organizasyonda bayanlarda 1, erkeklerde 5 olmak üzere toplam 6 maç oynandı. Boksörler Kerem Özmen ve Mustafa Çolak, seyircilerle dolu geçen gecede kariyerlerini geliştirmek için mücadele ederken, Fatih Keleş ve Dilara Yücel kemer için mücadele etti.

Trabzonspor’un başarılı oyuncularından Yusuf Yazıcı zor bir gecede arkadaşlarından ayrılmadı. Gece geç saatlere kadar salondaki mücadeleyi izleyen Yazıcı, yüzüğü terk eden savaşçıları zaferlerinden dolayı tebrik etti.

O gece heyecan verici bir mücadelede amatör ve profesyonel WBO Avrupa Şampiyonu milli boksör Fatih Keleş, orta sıklet Tanzanya rakibi Kulwa Bushiri’yi 8. turda yenerek UBO Dünya Şampiyonasını ilan etti. Yarı ağır siklet UBO Avrupa şampiyonu Dilara User, Tanzanya rakibi Grace Mwakamel ile 10 rauntta 97-90, 99-90, 99-90 ile dünya şampiyonu oldu.

Dünya ikincisi ve Avrupa şampiyonu milli boksör Kerem Özmen, orta siklette Gürcü rakibi George’u 3-0 40-36, 40-36, 40-36 yenerek profesyonelleşen Gojoshvili’yi 4 tur mücadele etti. Uzun süredir ringlerden uzak kalan ve kariyerindeki ilk profesyonel maçına çıkan milli boksör Mustafa Çolak, yarı orta siklette maçta Gürcü rakibi Beka Murjikneli’yi 40-36, 40-3-0 mağlup etti. 4 turda 36, ​​40-36 kazandı. Cloudbet giriş

Spor