Orijinal Netflix Filmi  The King

Orijinal Netflix Filmi The King

Orijinal Netflix Filmi: The King

Tarihi drama kategorisinde yer almakta olan The King filmi Netflix platformunun orijinal filmidir. 2019 yılında yayımlanmış olan The King, bir savaş filmidir. Filmin senaryosunu ise William Shakespeare tarafından kaleme alınmış olan IV.Henry, Bölüm 1, 2 ve V.Henry oyunlarından esintilenerek uyarlanılmış olan bir filmdir. Film son olarak David Michod ve Joel Edgerton isimleri tarafından da kaleme alınmıştır. The King filminin çekimleri için ise 20 milyon dolar bütçe ayrılmıştır. Film ilk olarak 1 Kasım 2019 tarihinde yayımlanmıştır. Filmin yönetmenliğini ise David Michod gerçekleştirmiştir. Netflix platformu üzerinden filmin izleyicileri ile yapılmış olan değerlendirmeye göre %83 oranında bir beğeni toplamıştır. The King, yayımlanmış olduğu tarihten bu yana 13 adet ödül almıştır. Bir savaş ve tarih filmi olan The King isimli film toplamda 2 saat 20 dakika sürmüştür.

The King Filminin Konusu Nedir

William Shakespeare tarafından yazılmış olan eserlerden uyarlanan filmde Hal karakteri dik başlı bir prenstir. Aynı zamanda Hal, İngiltere tahtının da varisi konumundadır. Ancak Hal tahta ve ailesine karşı sırtını dönmüş, dış dünya ile bağlantısını kopartmış olan bir karakterdir. Hal prens ve taht vasisi olmasına rağmen sıradan bir şekilde halkın arasında yaşamını sürdürmektedir. Fakat filmde var olan Tiran yani Hal’in babası öldüğü zaman Kral Henry V olarak tahta geçer. Genç kral şimdi saray entrikaları, uluslararası diplomatik kararlar arasında bir mücadele sürecektir. Film aynı zamanda 1415 yılında gerçekleşmiş olan Agincourt Muharebesini de ala alıyor.

The King Filmine Nereden Erişim Sağlanabilir

The King isimli savaş ve tarih filmine Netflix platformu üzerinden erişim sağlanabilir. Platform üzerinden filme erişim sağlamak için ise Netflix’in resmi sitesinden platforma üye olunması gerekiyor. Üye olunması için ise birkaç kısa adım ve bu adımların sonunda da belirli bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Netflix platformunun haricinde ise film ücretsiz olarak bazı internet sayfalarından da izlenebilir. Bu internet sayfalarına ise netflix film izle ya da netflix ücretsiz izle gibi arama etiketleri ile erişim sağlanabilir. Erişim sağlanan sayfalar veya resmi Netflix platformu üzerinden The King filmine de ulaşım sağlanmış olacaktır.

Genel Kültür