Parfümünüz daha kalıcı olsun

Parfümünüz daha kalıcı olsun

Sabah sıktığımız parfüm öğleden sonra yok oluyor. Sürekli parfüm kullanmak ise çabuk tükenmelerini sağlıyor. Birkaç küçük değişiklikle parfümünüzün kalıcılığını arttırabilirsiniz. İşte gün boyu mis gibi kokmanızı sağlayacak o öneriler.

Güçlü kokular seçin

Misket limonu kokuları daha hızlı yok olurken baharatlı ve odunsu kokular daha kalıcı olur. Bu nedenle kalıcılığı daha fazla olan kokuları tercih edin.

Uygulama yeri

Parfümü, bilekleriniz gibi vücudun en sıcak olan bölgelerine sıkın. Ayrıca bilekleriniz dışında vücudunuzun diğer sıcak bölgeleri karın, göğüs kafesi, diz kapağı ve kulak arkasıdır. Vücut sıcaklığı kokunun artmasını sağlar ve böylece üst, orta ve son notalar tamamen vücudunuzda hissedilir.

Parfümü yedirmeyin

Parfümü sıktıktan sonra bileklerimizi birbirine ovuşturarak parfümü yediririz. Ancak bu parfümün daha az vücudumuzda kalmasına neden olur. Çünkü bu yedirme hareketi, üst notaları kırarak geriye sadece orta ve son notaları bırakır.

Uygulama zamanı

Vücudunuz tamamen nemli iken duştan sonra vücudun ter noktalarına parfüm sıkmak doğrudur. Çünkü ekstra nem, parfümü vücudunuza hapsetmeye yardımcı olur. Ancak bu durum bazen ipek bluzlarınızda leke yaparken aksesuarlarınızın kararmasına neden olabilir.

Onları doğru yerde bulundurun

Isıya maruz kalmak ve nem, parfümün içindeki koku moleküllerinin kırılmasına neden olur. Bu nedenle parfümlerinizi banyo gibi evinizin çok fazla ısıya ve neme maruz kalan bölgelerinde bulundurmayın. Onları her zaman evinizin soğuk ve kuru bölgelerinde tutun.

Kaynak: yazivar.com

Moda ve Yaşam