Ribbon Mikser Nerelerde Kullanılır

Ribbon Mikser Nerelerde Kullanılır

Ribbon mikserler karıştırma işlemlerini gören endüstriyel mikserlerdir. Çok çeşitli endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Gıda ve kozmetik gibi alanlarda malzemelerin karıştırılması için bu mikserler kullanılır. İsteklere göre farklı özelliklere sahip olabilen mikserler kısa süreler içerisinde karışımların elde edilmesini sağlar. Kolay bakıma sahip olan mikserler ağır hizmet tiplerine uygun olarak çalışabilmektedir. Isıtma, soğutma gibi özelliklere sahip olabilmektedir. Malzemelerin ihtiyaçlarına göre mikserler çeşitli özellikler kazanabilir.

Sızdırmaz yapıları ve sahip oldukları helezonlar ile birlikte eşit miktarlarda karıştırma işlemleri görülür, verimli karışımlar elde edilir. Ribbon mikser gıda sektöründe sıklıkla kullanılır. Katkılar, unlu mamüller, süt yozu, nişasta, un, hazır çorba, bebek maması, hazır tatlılar, baharatlar, hazır kahveler, hayvan mamaları, polimer, renklendiriciler, toz mineraller gibi çok çeşitli gıdaların karıştırılmasında ribbon toz karıştırma mikserleri kullanılmaktadır.

Ribbon mikserler aynı zamanda kimya alanlarında kullanılabilmektedir. Kimse ve tıbbi ürünler için gerekli olan karışımların elde edilmesinde karıştırma mikserleri kullanılmaktadır. Katkılarda, polimerler, renklendiriciler, toz mineraller, koruyucu malzemeler gibi çok çeşitli malzemelerin karıştırılmasında kullanılır. Kimya, gıda, kozmetik alanlarda toz karıştırma mikserlerine rastlamak mümkündür.

Ribbon Mikser Özellikleri Nelerdir?

Ribbon mikserler ısıtma soğutma, tartı sistemleri gibi çeşitli özelliklere sahip olabilmektedir. Tamamen kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda kullanım alanlarına göre farkı özelliklere sahip olan mikserler imalatçılar tarafından üretilmektedir. Dayanıklı yapıları, kolay bakımları ile maliyeti düşük makinelerdir. Paslanmaz çelikten imal edilmesi nedeni ile ömürlük bir kullanım sağlar. Otomatik ve manüel türleri bulunur. Eklenen sıvının toz malzemeler üzerinde eşit miktarlarda dağılmasını sağlayarak verimli karışımlar elde edilmesine olanak tanırlar.

Paslanmaz Karıştıcı İmalatı Yaptırmak

Çeşitli sanayi sektörlerinde ve endüstride karıştırıcı makinaları ve ekipmanları kullanımları yaygındır. İş yükünü hafifletmek, insan gücünden ve enerjiden tasarruf etmek için paslanmaz karıştırıcı ekipmanları kullanılır. Karıştıcılar genelde AISI 303, 304 AISI 316 standartlarında imal edilirler. Paslanmaz Karıştırıcı İmalatı için ihtiyacınıza özel ebat ve teknik özelliklerde sipariş alınır ve teslim edilir. Ribbon Mikser ve paslanmaz karıştırıcılar için ülkemizde belirli başlı üretici firmalar bulunmaktadır. Projenize ve ihtiyacınıza özel imalat yapılması için iletişime geçebilir size özel fiyat teklifi alabilirsiniz. 

Genel Kültür