Silikon Cephe İle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey Bu Yazıda!

Silikon Cephe İle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey Bu Yazıda!

Silikon cephe kaplama inşaat yapılarının döşemelerine dübel ile bağlanan cepheyi taşıyıcı elemana özel olarak üretilen çita profiline yapıştırılan ısı camın klips ile vidalanarak oluşan sistemdir. Ayrıca silikon cephe kaplama silikon ve fitillerin emniyetinin olması durumunda sızdırmazlık garantisi verilmektedir.

 Silikon Cephe Kaplamalarının Avantajları Nelerdir?

 Silikon cephe kaplama işlemi oldukça hızlı ve pratiktir. Ayrıca kaplama yapıldıktan sonra da bakım ve temizlik işleri de kolaylıkla yapılmaktadır. Silikon cephe kaplamasının montajının da kolay olması müşterilere zaman tasarrufu sağlamaktadır.

 Silikon cephe kaplamaların dış görünümü alüminyum bir profil gibidir. Ancak camın derzlerinde bir miktar genişlik ve derinlikte yer verilen fuga bulunmaktadır. Silikon cephe kaplamaların yüksek sızdırmazlık özelliği bulunmaktadır. Ayrıca silikon cephe kaplamalarında yapılan özel bir mekanizma ile dışa doğru açılabilen kanatlar da yapılabilmektedir.

 Silikon Cephe Yaptırılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

 Silikon cephenin kalitesini belirleyen en büyük faktör kullanılan camın özellikleri, fitiller ve silikon çeşidi belirlemektedir. Ayrıca cephe kaplama işlemi bir işçilik gerektirdiğinden firma seçimiz de bu konuda oldukça önem taşır. Bizim önerimiz müşteri memnuniyetine verdiği önem, işlemleri tecrübeli elemanlar ile yapması ve kullanılan malzemenin kalitesi ile Köşk Yapı firması olacaktır. Sizlerde firmanın silikon cephe kaplama ve diğer uygulamalarına

 göz atmak için koskyapi.cam web adresini ziyaret edebilirsiniz.

 Silikon Cephe Kaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

 Silikon cephe sistemlerinde alüminyum ve cam paneller arasına silikon uygulaması yapılır. Zaten adını da bu uygulamadan almaktadır. Silikon cephe kaplama işleminde kullanılacak cam çift cam ise daha çok komponentli silikonlar kullanılmaktadır.

 Silikon cephe işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta silikon çekilme uygulamasıdır. Firmanın belirlediği kalite kontrol testlerine bu aşama da dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra silikon cephe sistemlerinde bazen dış kapak kullanılmaz. Bu durum yüzeylerin daha iyi görünmesine yardımcı olmaktadır.

 Ayrıca silikon cephe kaplama uygulamalarının bir önemli yönü de düşey profil çeşitlerinin fazla olmasıdır. Bu sayede arzu edilen statik ve kullanıcıların ihtiyaçlarına tam olarak cevap verilmiş olur. Köşk Yapı firması uzun yıllardır cephe sektöründe öncü firmalardan biridir. Hızlı, güvenli ve kaliteli uygulamaları ile de adından söz ettirmeyi başarıyor.

Ekonomi