Toki̇ Konut Projeleri Açıklandı Vatandaşlar Akın Etti

Toki̇ Konut Projeleri Açıklandı Vatandaşlar Akın Etti

TOKİ Konut Projeleri Açıklandı Vatandaşlar Akın Etti!

Trabzon haber kapsamında TOKİ konut projelerinin açıklanmasıyla bölgeye duyulan ilginin artması her geçen gün ilgileri üzerine çeken gelişmelerden biri olarak görülüyor. Projelerde yaşanan gelişmelerle beraber kişiler konut projeleri kapsamında kira öder gibi ev sahibi olmanın ayrıcalığını yaşıyor. Vatandaşlar projelerin açıklanmasının ardından Halkbank ve Ziraat Bankası şubelerine akın ettiler. Trabzon bölgesinde TOKİ tarafından yürütülen projeler kapsamında yaklaşık olarak 200 konutun merkez bölgelere dikileceği haberi kulislerde konuşuluyor. Ek olarak çevre ilçeler dahili toplamda 974 konutun Trabzon havzasına dikilmesi konuşulan konular arasında ilk sırada yer alıyor. Trabzon’un her geçen gün daha fazla ilgileri üzerine çekmesi ve turistlik bir konumda yer alması kişileri heyecanlandıran konular arasında bulunuyor.

TOKİ Projelerine Tam Destek

TOKİ ailesi tarafından yapılan açıklamalarda konut projelerine vatandaşların büyük ilgi gösterdiği konuşuluyor. 13 Eylül günü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan projelerde kişiler ayrıcalıklı bir hizmet döngüsünden yararlanarak projelerden faydalanma fırsatlarına erişiyordu. TOKİ ailesinin sağlamış olduğu konut projesi imkanların tam destek şeklinde devam etmesi ve Başkan Erdoğan tarafından desteklenmesi bölgedeki istikrarı artırıyor. TOKİ projelerine duyulan güven atmosferi her geçen gün yapılan yeni açıklamalarla beraber daha çok artış gösteriyor. Haber kaynakları son günlerde dev bütçeli projeler arasında TOKİ konut projelerinin ilk sırada yer aldığını dile getiriyor. Trabzon merkez başta olmak üzere birçok çevre ilçede de konut projeleri ilgiyle karşılanıyor.

Projelere Tam Destek!

Bakan Nebati projelere duyulan ilginin artmasında kira öder gibi ev sahibi olma modelinin etkili olduğunu dile getiriyor. 2280 TL taksitle kişiler 240 ay vade imkanıyla ev sahibi olabilme imkanına erişiyor. Kişilerin bu süreçte peşinat olarak yaklaşık 60 bin TL para vermesi bekleniyor. %10’luk kısmına tekabül eden bu durum neticesinde kişiler 500 TL’de başvuru yapması gerekiyor. Konut projelerine duyulan ilginin artış göstermesinde Bakan Nebati ve Başkan Erdoğan iş birliğinin meyveleri yavaş yavaş vermeye başladı. Projeler her geçen gün Trabzonlular tarafından daha çok ilgiyle karşılanıyor. Böylelikle Trabzonlular ayrıcalıklı olanaklar dahilinde imkanlardan faydalanma fırsatlarına tam erişim sağlıyorlar.

Genel Kültür