Türkiyeden Tarihi Hezimet

Türkiyeden Tarihi Hezimet

Türkiyeden Tarihi Hezimet

A milli takım UEFA Uluslar Liginin son karşılaşmasında Faroe Adalarına konuk oldu. Faroe Adalarına 2-1 mağlup olan milli takım tarihi bir hezimete imza attı. Rezalet skorun ardından oyuncular topa tutuldu. Türkiye milli takımında yaşanan tarihi hezimetin sorumluluğu kaleci Altay Bayırdır’a kesildir. Sorumluluğun Altay Bayırdır’la beraber Stefan Kuntz’da eleştiri oklarının hedefi oldu.

Milli takımda yaşanan tarihi hezimetten sonra teknik direktör tarafından yapılan açıklamalarda böyle bir sonucu beklemediklerini dile getirdi. Teknik direktör Stefan Kuntz direnişimiz devam edecek böylelikle yakın bir zaman dilimi içinde tekrardan ayağa kalkacağız, şeklinde açıklamalarda bulundu. Milli takım tarihinde ilk kez bu şekilde bir hezimetle karşı karşıya kalarak FİFA sıralamasında 124. Olan Faroe adalarına tarihi hezimetle kaybetmesinin ardından topa tutulmaya devam ediyor.

Kulislerde Yeni İsimler Konuşuluyor

Kulislerde son günlerde Stefan Kuntz’un istifa ederek yerine Sergen Yalçın’ın gelmesi bekleniyor. Hamit Altıntop’un tavsiyeleri üzerine Stefan Kuntz ile anlaşmaya varan Türkiye’de yer yerinden oynuyor. Serdar Güler tarafından atılan golden sonra Türkiye milli takımı umutlansa da Faroe Adaları etkili savunmayla beraber Türkiye’ye beraberlik golü izni vermedi. Türk milli takımının yaşamış olduğu tarihi hezimetin faturası her ne kadar ağır olsa da millilerimiz UEAF Uluslar Ligi C grubundan lider çıkmayı başardı.

Böylelikle Türkiye gelecek sezon uluslar liginde yoluna B liginden devam edecek. Türkiye milli takımında yaşanan gelişmeler son günlerde oldukça fazla gündeme geliyor. Milli takımda yaşanan gelişmelerin ardından yakın bir zamanda Stefan Kuntz’un istifa etmesi bekleniyor. Havalimanında oyuncular eleştiri yağmuruna tutularak kötü yorumlara maruz kaldılar. Teknik direktörlüğe getirilmesi beklenen en güçlü adayın Sergen Yalçın ile Fatih Terim olması bekleniyor. Ancak son günlerde Sergen Yalçın ismi kulislerde daha ağır basıyor. Bahis siteleri

Spor