Ünlü Twitch yayıncısı istismardan banlandı Popüler Twitch yayıncısı Gross Gore (Ali Larsen) cinsel taciz iddiaları sebebiyle platformdan banlandı…

Ünlü Twitch yayıncısı istismardan banlandı Popüler Twitch yayıncısı Gross Gore (Ali Larsen) cinsel taciz iddiaları sebebiyle platformdan banlandı…

Gross Gore aleyhinde yapılan kimi iddialar Twitch’in yasaklama kararı hakkında bizlere oldukça sağlam ipuçları veriyor. Yıllar boyunca hesabı defalarca kez askıya alınan 28 yaşındaki yayıncı, geçen haftadan bu yana sosyal medyada tepki topluyor. Cuma günü yayıncıya karşı başlayan protestolar, onun geçmişte işlediği çirkin suçlarını gün yüzüne çıkarıyor.

Gross Gore’un geçmişte işlediği suçlar sosyal medyada ortaya çıkarıldı.

İddialar arasında on yıl önce Gross’un reşit olmayan bir kızı sözlü taciz ettiği, bir başka genç kızla birlikte olduğuna değiniliyor. Olaylar yalnızca bunlarla da sınırlı değil. Yasaklı yayıncı TwitchCon sırasında bir hayranını tacizle suçlanırken; bunun gibi neredeyse bir düzine suçlama artık geniş çevrelerce yankı uyandırmış durumda. Hatta bu iddiaların bazılarında kanıt videoları dahi bulunduğu söyleniyor.

“Bugün o insan değilim” dedi, suçlamaları üstlendi

İddialara cevap olarak Gross Gore bir YouTube videosu yayınladı. Kendisine yöneltilen cinsel taciz suçlamalarından bazılarının yanlış olduğunu veya bağlamından çıkarıldığını söyledi. Yaptığı utanç verici eylemlerden ötürü özür dileyen eski Twitch fenomeni, “Geçmişimde bazı iğrenç şeyler var. Size bugün, o insan olmadığıma söz verebilirim. Geriye bakıyorum, utanıyorum ve çok pişman oluyorum,” dedi.

Gross Gore (Ali Larsen) tarafından paylaşılan 35 dakikalık video:

Dolayısıyla her ne kadar yaptığı açıklamalarla çekiliş bir ifade kullansa da Ali “Gross” Larsen suçlamaları kabul etti. Tüm bunların üzerine Twitch gereken müdahaleyi yaptı ve onu yasakladı. Partnerlik anlaşmasını ise feshetti. Bu da muhtemelen Gross’un platforma bir daha geri dönemeyeceğini işaret ediyor. Fakat şirket, banlanan yayıncının yasaklama süresi ve nedenine ilişkin sessiz kalmaya devam ediyor.